Модні помилки розвіяні. Тепер ви точно знатимете, чим черевики відрізняються від туфель, а мокасини від сліпонів. Спеціально для вас ми підготували гід взуття, який дозволить максимально швидко вибрати брендове взуття у нас на сайті, а також – підвищить вашу модну грамотність. І хоча сьогодні дизайнери демонструють змішання стилів, фасонів і форм, все ж таки виділимо основні моделі.

Чоботи

Чоботи – це широка група взуття з високою халявою. Можуть бути літніми, зимовими, демісезонними. У літніх моделях є перфорації, шкарпетка, п'ята – відкриті. У жіночих моделях може бути каблук чи танкетка. Стилів та фасонів цього взуття багато.

Чоботи

Напівчоботи

Напівчоботи - це вид чобіт, у яких берця (халява) доходить до середини ікри. В абсолютних величинах – це близько 25 см. У жіночому варіанті можуть бути підбори, танкетка, декоративні елементи.

Напівчоботи

Уггі

Уггі – це теплі чоловічі чи жіночі чобітки. Їх роблять із овчини з хутром усередину, підошва плоска. Як правило, прикрас такого взуття немає. Також уггі серед іншого взуття виділяє крій: халява пришита до гомілковостопної частини. Відмінностей у чоловічому та жіночому взутті цього виду немає, хіба що кольорова гама.

Уггі

Ботильйони

Ботильйони – це черевики на підборах або танкетці, які прикривають гомілковостоп.

Ботильйони

черевики

Чоботи – це взуття, яке закриває ногу по щиколотки. Підошва – без підбора або маленька стійка «цеглинка». Можуть бути шнурки.

Ботинки

Напівчеревики

Напівчеревики – це закриті туфлі нижче щиколотки на шнурівці або застібці. Головна відмінність від туфель – закривають тильну частину стопи, від черевиків – більш відкриті, не прикривають гомілковостоп.

Напівчеревики

Туфлі

Туфлі – це широка група чоловічого та жіночого взуття. Особливості: не закриває щиколотки. Відмінність від напівчеревиків – туфлі не повністю закриває верхню частину стопи. У жіночому гардеробі багато видів туфель, найпопулярніші – човники. У чоловічому – оксфорди, дербі, монки (пряжка у верхній частині, шнурків немає), броги, лофери, мокасини. Всі ці різновиди є і в жіночому взутті.

Туфлі

Мокасини

Мокасини – це жіноче чи чоловіче взуття на м'якій підошві. Характеристики: без застібок верхня частина взуття з'єднана зовнішнім швом. Різновиди мокасин – лофери та топсайдери. Лофери описані нижче. Топсайдери – це мокасини зі шнурівкою по периметру та на берцях. Підошва у такому взутті жорстка і рифлена.

Мокасини

Лофери

Лофери – це взуття, що нагадує мокасини. Характеристики: зовнішній зовнішній шов, широкий невеликий підбор (можливий і широкий високий прямий підбор у жіночому взутті) або плоска підошва. Є кілька видів лоферів: класичні (зі шкіряним пензликом на мисці), пенні-лофери (з прорізом на носі).

Лофери

Балетки

Балетки – це закрите жіноче взуття, як правило, зі шкіри. Характеристики: плоска підошва або невеликий каблук-цеглинка.

Балетки

Еспадрильї

Еспадрильї – це зручне взуття, яке виглядає дуже природно. Верх, як правило, роблять із тканини. На вигляд модель нагадує тапочки. Відмінна риса: вставка з мотузкової (шкіряної) кіски по периметру підошви. Сьогодні через змішування стилів дизайнери створили босоніжки та навіть кеди з елементами еспадрилією.

Еспадрильї

Босоніжки

Босоніжки – це літні жіночі туфлі без задника та з відкритим носом. Елегантніше літнє взуття.

Босоніжки

Сандалії

Сандалії – це легке літнє чоловіче та жіноче взуття на плоскій підошві, що складається з ремінців. П'ята та пальці можуть бути відкриті.

Сандалії

Шльопанці

Шльопанці – це вид літнього взуття. Відмінна риса – відкрита п'ята. Шкарпетка може бути як відкритим, так і закритим. У жіночому варіанті можливий каблук, танкетка та плоска підошва.

Шльопанці

Сланці та пантолети

Сланці – це шльопанці, схожі на пантолети, але вони завжди виготовлені з гуми чи пластику. Мінімум ремінців, плоска підошва – Основні відмінні риси. Друга назва цього взуття – в'єтнамки.
Пантолети – це шльопанці з мінімумом ремінців. Найчастіше ремінці тонкі та прикривають верхню частину стопи. Іноді так називають і в'єтнамки, та інші види шльопанців.

Пантолети

Сабо

Сабо (клоги) – це взуття з масивною дерев'яною підошвою та відкритою п'ятою. Як правило, є важкий підбор, платформа. Можуть бути у вигляді шльопанців або босоніжок.

Сабо

Кросівки

Кросівки – це повсякденне спортивне взуття. Підошву роблять із поліуретану або каучуку, як правило, є рельєф. На вигляд вони більш об'ємні. Грань між кросівками та кедами дуже умовна. Можуть бути високими та низькими, утепленими та звичайними.

Кросівки

Кеди

Кеди – це повсякденне взуття. Підошву роблять із гуми. Відмінна риса – шкарпетка теж оброблена гумою або контрастним матеріалом.  Можуть бути високими та низькими, утепленими та звичайними.

Кеди

Сліпони

Сліпони – це кеди без шнурків. Характеристики: гумова, іноді висока підошва, без шнурків, з обох боків союзки – гумки.

Сліпони

Снікерси

Снікерси – це об'єднана назва для всього спортивного взуття. Корінь Sneak означає «крастись», «ходити безшумно». Кеди, кросівки, скейтинги, сліпони… Усі види спортивного взуття поєднують цю назву. У російськомовних країнах снікерсами називають взуття на платформі. Вперше такі снікерси винайшла дизайнерка Ізабель Марант. Sneakers wedge – так вони звучать англійською, у перекладі – важкі, на танкетці снікерси. Звідси й хибна думка.

Снікерси


Відгуків: 1 / Написати відгук
Написати відгук
Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано            Добре


Останні статті
Класифікація жіночого взуття
10.12.2023 55
Класифікація жіночого взуття
Модні помилки розвіяні. Тепер ви точно знатимете, чим черевики відрізняються від туфель, а мокасини від сліпонів. Спеціально для вас ми підготували гід взуття, який дозволить максимально швидко вибрат..
Класифікація чоловічого класичного взуття
10.12.2023 38
Класифікація чоловічого класичного взуття
Неможливо уявити елегантного та впевненого в собі чоловіка без пари гарного взуття. Стильні, а головне правильно підібрані туфлі, підкреслять вашу індивідуальність і створять вдалий образ. Ми готов..